Klimatyzacja

komfort przez cały rok

Wygoda w zasięgu ręki

Postaw na klimatyzację!

Oszczędzaj i ciesz się komfortem przez cały rok z naszą klimatyzacją z funkcją grzania! Obecne klimatyzacja oferuje nie tylko chłodzenie w upalne dni, ale także ciepło w okresie zimowym. Dzięki energooszczędnym technologiom możesz zredukować rachunki za energię elektryczną i wpłynąć na ochronę środowiska, jednocześnie ciesząc się doskonałym komfortem termicznym. Zarządzaj temperaturą w dowolnym miejscu i czasie dzięki  wygodnemu systemowi zdalnego sterowania. Wybierz klimatyzację z funkcją grzania i przekształć swoje wnętrze w oazę komfortu, niezależnie od warunków pogodowych na zewnątrz. Odkryj nowy poziom wygody i efektywności energetycznej! Zadbaj o jakość powietrza w twoim domu, u  niektórych producentów w jednostkach premium stosowane są filtry lepszej jakości unieszkodliwiające więcej bakterii, alergenów oraz usuwające z powietrza cząsteczki pyłu PM 2,5 µm. W niektórych jednostkach znajdą się również urządzenia z funkcją automatycznego oczyszczania, który maksymalizuje efektywność i komfort.

Komfort przez cały rok

Dzięki zdalnemu sterowaniu i zaplanowaniu harmonogramu,
użytkownicy mogą łatwo dostosować temperaturę do swoich potrzeb oraz zaplanować kiedy urządzenie ma się uruchamiać, zapewniając
wygodę i kontrolę nad temperaturą wewnątrz pomieszczeń.

Dwufunkcyjność

Obecne urządzenia  posiadają możliwość przełączenia z funkcji chłodzenia na funkcje grzania. Coraz częściej spotyka się obiekty, które ogrzewane są wyłącznie klimatyzacją – w naszej firmie realizujemy takie inwestycje.

 

Energooszczędność

Nowoczesne modele klimatyzacji z funkcją grzania są często wyposażone w technologie, które pozwalają na efektywne zarządzanie zużyciem energii, co przekłada się na wysokie oszczędności kosztów energii elektrycznej.

Najczęsciej działamy na klimatyzacjach:

daikin

Najczęstsze pytania

Okres gwarancji urządzeń zależy od producenta pod warunkiem że przeglądy będą wykonywane zgodnie z kartą gwarancyjną, np. Haier 5 lat, Daikin 3 lata

Warto wiedzieć, że każda z marek oferujących klimatyzatory na polskim rynku posiada przedstawicielstwo w postaci autoryzowanego dystrybutora. Jedynie zakupy bezpośrednie umożliwiają zachowanie pełnej gwarancji. Należy zatem zachować ostrożność. Szczególnie jeśli klimatyzator oferowany jest przez sklep internetowy lub portal aukcyjny w tzw. okazyjnej cenie. Wciąż bowiem istnieją sprzedawcy, którzy nie przejmują obowiązków gwaranta. W efekcie kupujący cieszy się pozorną oszczędnością, ale niestety tylko do momentu wystąpienia pierwszej usterki w klimatyzatorze.

Unijna dyrektywa wymaga wykonywania przeglądu minimum raz w roku, gwarancja producenta 2 razy w roku dla pomieszczeń standardowych i 2-4 razy w roku dla pomieszczeń technicznych, jak serwerownie czy UPSy, pomieszczenia gastronomiczne, natomiast ze względów higienicznych zdecydowanie zalecamy serwisowanie urządzeń co 6 miesięcy jeżeli używamy je zarówno do chłodzenia i ogrzewania.

W prawidłowo zamontowanych urządzeniach czynnika chłodniczego się nie wymienia. Jeżeli instalacja jest nieszczelna należy usunąć usterkę i uzupełnić czynnik do wartości podanych przez producenta.

Przegląd urządzenia polega na:

– odgrzybieniu instalacji
– czyszczeniu skraplacza/parownika
– kontroli szczelności
– kontroli pracy sprężarki
– kontroli instalacji elektrycznej.
– sprawdzeniu instalacji odpływu skroplin
– kontroli temperatury nawiewu w trybie chłodzenia

Moc urządzenia można zawsze znaleźć w dokumentacji załączonej do klimatyzatora przez jego producenta. Zależy to od energooszczędności urządzenia oraz od częstotliwości użytkowania. Nowoczesne klimatyzatory renomowanych producentów mają świetne parametry, dzięki którym koszt używania klimatyzacji nieznacznie zwiększa rachunki.
Dla przykładu urządzenie o mocy chłodniczej 3,5 kW zużywające 0,5-0,9 kW pracujące około 4 godzin dziennie. Po miesiącu użytkowania wygeneruje ono rachunek za energię elektryczną na poziomie oscylującym pomiędzy 15-40zł.Skropliny  wydobywają się z jednostki wewnętrznej podczas chłodzenia i zostają wyprowadzone na zewnątrz lub do kanalizacji. Odbywa się to grawitacyjnie, możliwe jest również zastosowanie pompki skroplin w przypadku gdy klimatyzator zamontowany jest w miejscu gdzie grawitacyjnie odprowadzenie jest niemożliwe. 

W przypadku uruchomienia urządzenia w funkcji grzania skropliny będą wydobywać się z jednostki zewnętrznej. Podczas montażu zadbamy o to by skropliny nie zalewały elewacji, tylko zostały odprowadzone do rynny czy też na dół elewacji i spływały na trawnik.

 

Jeżeli chodzi o chłodzenie/grzanie jedną jednostką ścienną kilku pomieszczeń poprzez otwarte drzwi trzeba pamiętać o tym, że takie rozwiązanie jest tylko półśrodkiem i nie zapewni pełnego komfortu temperaturowego. Trzeba uświadomić sobie, że każde urządzenie pracuje do momentu osiągnięcia zadanej temperatury (np. 23oC), a następnie zmniejsza wydajność, a nawet przestaje chłodzić utrzymując tylko obroty wentylatora dla pomiaru temperatury. W Związku z tym nie należy liczyć, że w sąsiednich pomieszczeniach zostanie poprawiony komfort temperaturowy.

Istnieje możliwość schłodzenia paru pomieszczeń za pomocą klimatyzacji kanałowej. Do wad takiej klimatyzacji można zaliczyć brak możliwości indywidualnej regulacji temperatury, często również takie instalacje nie należą do najcichszych oraz pojawia się problem z utrzymaniem ich w czystości. 

Agregaty urządzeń klimatyzacyjnych montowanych na zewnątrz generują hałas na poziomie ok. 47dB(A) i wartość ta różni się w zależności od mocy urządzenia. Taki poziom hałasu można porównać do pracy standardowej lodówki, która generuje hałas na poziomie ok. 40 dB(A). Przy prawidłowo wykonanej instalacji uciążliwość generowanego hałasu jest  znikoma. 
Jako firma również pomagamy w momencie, kiedy potrzebujesz dokumentów potwierdzających poziom hałasu agregatu, tak aby uzyskać zgodę od spółdzielni itp.

Skontaktuj się z nami!

Masz jakieś pytanie? Chcesz uzyskać szczegółowe informacje o ofercie? Zostaw nam swoją wiadomość bądź skontaktuj się telefonicznie i pozwól nam pomóc!

Telefon:  +48 798 996 827

e-mail: biurosolsti@gmail.com

Adres: Aleja Słowackiego 5A
63-400 Ostrów Wielkopolski