Fotowoltaika

Czysta energia w twoim domu


Bezpłatna konsultacja z certyfikowanym instalatorem OZE

Niskie koszty ekspolatacji

Po zainstalowaniu paneli fotowoltaicznych koszty ich eksploatacji są stosunkowo niskie. Panele są trwałe i wymagają minimalnej konserwacji, co oznacza, że nie trzeba na nie wydawać znacznych kwot w przyszłości.

Inwestycja w przyszłość

Montaż paneli fotowoltaicznych to inwestycja, która zwraca się w dłuższym okresie czasu. Oprócz oszczędności na prądzie, wartość nieruchomości może wzrosnąć, co jest dodatkową korzyścią, gdy decydujemy się na sprzedaż domu.

Raty zamiast rachunków

Fotowoltaikę możesz kupić na raty, obniżając swoje rachunki o równowartość spłacanych rat. Instalacja zacznie szybko na siebie zarabiać, gdy spłacisz pożyczkę. Rachunki za prąd mogą dynamicznie rosnąć. Zabezpieczysz się przed tym, inwestując w OZE.

Korzyści płynące z instalacji fotowoltaicznej

Oszczędności na rachunkach za prąd: Panele fotowoltaiczne przekształcają energię słoneczną na elektryczność, co pozwala na produkcję własnej energii elektrycznej. To oznacza, że można znacząco obniżyć lub nawet wyeliminować rachunki za prąd, co przekłada się na stałe oszczędności w budżecie domowym.

Dlaczego warto wybrać certyfikowanego instalatora?

UDT precyzyjnie określa, komu może zostać przyznany Certyfikat instalatora Odnawialnych Źródeł Energii (OZE). Proces ten obejmuje udział w odpowiednich szkoleniach organizowanych przez akredytowane jednostki oraz zdanie egzaminu. Certyfikat ten stanowi potwierdzenie kompetencji instalatora oraz jego aktualnej wiedzy związanej z obowiązującymi przepisami w dziedzinie odnawialnych źródeł energii. Niekiedy finansowanie zakupu instalacji jest udzielane pod warunkiem, że będzie ona montowana we współpracy z instalatorem legitymującym się certyfikatem UDT.

certyfikatinstalatora

Niezależność energetyczna!

Chcesz być mniej zależny od dostawców energii i wahających się cen prądu? Idealnym rozwiązaniem będzie właśnie zakup fotowoltaiki, która daje większą pewność i stabilność energetyczną.

Najczęsciej działamy na panelach:

Ja Solar

  • 12 lat gwarancji na produkt
  • 25 lat gwarancji na wydajności liniowej

Jinko

  • 25 lat gwarancji na produkt
  • 30 lat gwarancji na wydajności liniowej

bruk-bet

  • 20 lat gwarancji na produkt
  • 25 lat gwarancji na wydajności liniowej
  • Panele Polskiej produkcji

KOMPLEKSOWA POMOC W ZŁOŻENIU WNIOSKU O DOTACJĘ!

mój prąd 5.0

Zyskaj do 7 000 zł na fotowoltaikę i do 19 000zł dofinansowania na magazyn energii!

Program "Mój Prąd 5.0" to inicjatywa rządowa w Polsce, która ma na celu wspieranie produkcji energii elektrycznej w mikroinstalacjach fotowoltaicznych na skalę domową. Dofinansowanie w ramach tego programu umożliwia obywatelom zakup i instalację paneli fotowoltaicznych oraz magazynu energii + EMS/HEMS.

Magazyn energii

Magazyn energii daje Ci kontrolę nad wykorzystaniem energii odnawialnej ze źródeł takich jak fotowoltaika. To oznacza, że możesz swobodnie korzystać z wyprodukowanej energii i maksymalizować oszczędności. Co więcej, urządzenie to gwarantuje ci bezpieczeństwo w przypadku awarii zasilania gdy w okolicy brakuje prądu, nadal masz dostęp do niezbędnej energii. To rozwiązanie oferuje niezależność i wygodę na wyciągnięcie ręki!

Carport

Rozwój sektora OZE jest nieunikniony, tak samo jako i elektromobilności. Wychodząc naprzeciw
rynkowym oczekiwaniom, oferujemy również Carport, który jednocześnie spełnia funkcje
fotowoltaicznej wiaty samochodowej. Wiata Carport to niezwykle trwałe, funkcjonalne i estetyczne rozwiązanie. Możliwość dopasowania koloru wiaty pod oczekiwania klienta.

Najczęstsze pytania

Tak! Obalamy mit palących się mikroinstalacji fotowoltaicznych. To prawda, takie przypadki się zdarzają, ale… TYLKO I WYŁĄCZNIE POPRZEZ NIEDOKŁADNE ZABEZPIECZENIE OKABLOWANIA. Najczęstsze błędy instalatorów to zostawianie niezabezpieczonych przewodów na inwestycji.  Kiedy instalacja zacznie produkować istnieje ryzyko powstania łuku elektrycznego i podpalenia elementów na inwestycji, stąd tak ważne jest aby montaż instalacji przeprowadzony był przez wykwalifikowany personel. Firma SOLSTI przykłada szczególną uwagę na szkolenia pracowników, aby usługi wykonywane były na jak najwyższym poziomie.

Mit strażaków nie gaszących domów na których zamontowana jest fotowoltaika również możemy obalić. Instalację taką gasi się wówczas strumieniem rozproszonym tak aby nie doszło do porażenia. Każdy strażak jest przeszkolony jak postępować w danej sytuacji.  Moduły fotowoltaiczne są trudno zapalne, a zatem nie przyczyniają się do rozprzestrzeniania ognia.

Na podstawie rachunku za prąd możemy zobaczyć na tylnej stronie szacunek rocznego zużycia prądu, który ułatwi wyliczanie. Zależy to również od tego czy w przyszłości chcemy rozbudowywać gospodarstwo o kolejne urządzenia elektryczne. Nasi eksperci pomogą Ci w określeniu zapotrzebowania jakiej mocy mikroinstalacji potrzebujesz.

Utrzymanie mikroinstalacji jest bezkosztowe. Zalecamy jedynie wykonanie przeglądów okresowych co rok/2 lata tak aby zapewnić bezawaryjność oraz utrzymać produkcję na najwyższym poziomie.

W zależności od lokalizacji geograficznej, warunków pogodowych i rozmieszczenia paneli, ilość energii wyprodukowanej w zimie może być znacznie mniejsza niż w okresie letnim. Aby zapewnić dostęp do energii elektrycznej w okresach braku słońca, wielu właścicieli instalacji fotowoltaicznych korzysta z systemów magazynowania energii, takich jak baterie. Te baterie mogą gromadzić nadmiar energii wyprodukowany w ciągu dnia, aby można było ją wykorzystać w nocy lub w okresach niewielkiej produkcji energii słonecznej. Dzięki temu można zminimalizować zależność od dostępności słońca i zapewnić stały dostęp do energii elektrycznej. 

Decydując się na montaż paneli słonecznych, warto pamiętać, że jest to instalacja całoroczna. Co więcej, nadmiar energii wytworzonej latem możemy odebrać z sieci energetycznej w ciągu 365 dni.  Dzięki temu zimą możemy skorzystać z prądu, który nasza instalacja wyprodukowała latem. Dlatego też sprawność paneli fotowoltaicznych w zimie nie ma wielkiego znaczenia, istotny jest roczny bilans wytworzonej energii. W Polsce każda instalacja, bez względu na lokalizację jest w stanie wyprodukować więcej energii niż zakładały początkowe prognozy. Zazwyczaj inwestor zyskuje, ponieważ latem nie jest w stanie w pełni zużyć prądu, który dostarczyła mu instalacja PV.

Żadne pozwolenie nie jest potrzebne. Jedynie w momencie założenia mikroinstalacji fotowolotaicznej, musimy zgłosić ją do Operatora Sieci – wszystkie formalności są po naszej stronie!

• Oszczędności na rachunkach za prąd

• Zwrot inwestycji (ROI): Instalacja paneli fotowoltaicznych jest inwestycją, która może przynieść zwrot inwestycji w określonym czasie. Czas ten zależy od wielu czynników, takich jak koszty instalacji, ilość wyprodukowanej energii, stawki za sprzedaż nadwyżki energii, a także dostępność lokalnych programów wsparcia finansowego.

• Sprzedaż nadwyżki energii: można sprzedawać do sieci energetycznej. Na obecnym systemie rozliczania oznacza to, że pieniądze które mamy w wirtualnym portfelu pozwolą nam kupować prąd w zimę kiedy produkcja jest ograniczona przez warunki.

• Ochrona przed wzrostem cen energii: Koszty energii elektrycznej będą wzrastać z czasem, ale korzystając z energii słonecznej, można zabezpieczyć się przed tymi wzrostami i utrzymać stabilne koszty energii.

• Ulgi podatkowe i dotacje: możesz skorzystać z ulgi termomodernizacyjnej w wysokości 12%, dodatkową korzyścią jest dofinansowanie na zakup i montaż instalacji fotowoltaicznej, którą możesz połączyć, ale nie musisz z instalacją pompy ciepła, czy magazynem energii.

• Wzrost wartości nieruchomości

Skontaktuj się z nami!

Masz jakieś pytanie? Chcesz uzyskać szczegółowe informacje o ofercie? Zostaw nam swoją wiadomość bądź skontaktuj się telefonicznie i pozwól nam pomóc!

Telefon:  +48 798 996 827

e-mail: biurosolsti@gmail.com

Adres: Aleja Słowackiego 5A
63-400 Ostrów Wielkopolski